Kutse osalemiseks EV 100 kunstiprogrammis „Sada kunstimaastikku“

Eesti Vabariik peab oma 2018. aastal täituvat 100. sünnipäeva ajavahemikus 2017. aasta aprillist  2020. aasta veebruarini. Olulise tähtpäeva väärika tähistamise puhul kuulutab EV100 korraldustoimkond koostöös kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega välja EV100 kunstiprojektide taotlusvooru 2017. ja 2018. aastaks.

Eesti pühendab oma juubelisünnipäeva tulevikule. Seetõttu on kunstisündmuste võtmesõnaks kaasaegne kunst ja kaasaegsed kunsti eksponeerimise viisid.

EV100 rahastatavaks kunstiprojektiks kvalifitseeruvad taotlused on:
·       teostatud professionaalsete kunstnike ja/või kunstiinstitutsioonide poolt. Kandideerima on oodatud nii kunstnikud, kunstnike grupid, vabakutselised kuraatorid kui ka kunstiinstitutsioonid;
·       käsitletavad kaasaegse kunsti kontekstis;
·       sisult ja teemakäsitluselt tulevikku vaatavad, mõtestades praegust ühiskonda ja kultuuri;
·       soovitavalt arvesse võtnud tänapäeva maailmas aktuaalseid teemasid;
·       loodud EV100 tähistamiseks ja/või on seotud EV100 tähistamise, Eesti ajaloo või tulevikuga.

Taotlus sisaldab:
·       projekti kirjeldust (idee, eesmärk, protsess, üritused, tegevused, soovitav tulemus, kuni kaks lehekülge);
·       autorite ja teostajate loetelu ning tutvustust;
·       näituse või sündmuse toimumise koha kirjeldust ja vastuvõtjapoolset kinnitust;
·       eelarvet (nõutav omaosalus on 20% juriidilistele isikutele, vabakutselistele omaosaluse nõuet pole);
·       ajakava (ettevalmistusprotsess, tööprotsess, sündmuse toimumise kava);
·       kommunikatsiooniplaani.

Taotlused vaatab läbi selleks kokku kutsutud hindamiskomisjon. Taotlusvooru projektide esitamise tähtaeg on 30.03.2017 kell 17.00. Kõik materjalid palume esitada Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusele (ev100@cca.ee ja/või Vabaduse väljak 6, Tallinn). Täpsemaid taotlusvooru tingimusi vaata ka EV100 kodulehelt.

SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus sõlmib väljavalitud projektide esindajatega stipendiumilepingu ning toetus kantakse üle osade kaupa vastavalt eelarvele. Projekti elluviimise eest vastutavad stipendiaadid, KKEK ja EV100 toetavad valituks osutunud projekte kommunikatsioonis.

2016. aasta alguses toimunud EV 100 kunstikonkursi „Rändajad ja kohanejad“ võidutöödega on võimalik tutvuda KKEKi kodulehel ja EV100 kodulehel.

Lisaküsimuste puhul palume pöörduda EV100 kunstiprojektide koordinaatori Kadi Kesküla poole (kadi.keskula@cca.ee, +372 5109125).

"Sada kunstimaastikku". Kollaaži autor Brit Pavelson