Kraami suvetuur

„Rändajate ja kohanejate“ programmi kuuluva projektiruumi Kraam suvetuur toimub erinevates Eesti maakondades 2017.a. juuli lõpust kuni augusti alguseni. Artist-run space Kraam algatajate kunstnike Killu Sukmiti ja Minna Hindi põgenikekriisi käsitlev projekt “Linnutee” kaasab Eestisse saabunud varjupaigataotlejaid, pagulasi ja kunstnikke, kutsub töötubadesse ning piirideta kohvikusse ehk Coffee Without Borders.

Piirideta kohvik on jätkuprojekt, mis sai alguse 2015. aastal koostöös Varjupaigataotlejate Majutuskeskusega (Vao Keskusega). 2015 novembrist kuni 2016 märtsini viisid kunstnikud Vao Keskuses läbi kunsti töötubasid, kasutades sotsiaalse aktivismi vormi ning kaasasid loomingulisi väljendusvahendeid. Protsessi käigus töötubades tehtud töödest valmis Ladyfesti ajaks näitus “Welcome me Estonia. Добро пожаловать мне в Эстонии. Tere tulemast mulle Eestis”.

Coffee without borders (CWB) on koht, kus Kraam toimib kogukondliku kokkusaamispaigana. CWB kohvik on mõeldud kõigile, kes armastavad vabadust ja vihkavad piire. Inimesed on teretulnud, ükskõik, mis nende passis kirjas on, mis värvi pass on või kas üldse on isikut tõendav dokument või mitte. CWB pakub head seltskonda ja kultuurset programmi (vestlusõhtud, filmid jne) pagulaste õiguste teemadel.