Kunstnikud kogudes / Maarin Ektermann

Kuraator Maarin Ektermanni projekt "Kunstnikud kogudes" viib 2018. aasta jooksul kokku kümme Eesti nüüdiskunstnikku ja (väike)muuseumi üle Eesti, eesmärgiga lõimida kogukondi, tõmmata tähelepanu kultuuripärandile ning pakkuda selle mõtestamiseks ja kaasajaga sidumiseks uusi viise.

Projekti raames viibivad kunstnikud muuseumi juures nö siseresidentuuris, tutvudes muuseumi ajaloo, kujunemise, igapäevase toimimise ning kogudega. Tulemuseks saavad olema lühema- või pikemaajalised sekkumised muuseumi püsiekspositsiooni või muuseumi kogude uudne tõlgendamine, peale väljapaneku avamist käivitub ka haridus- ja publikuprogramm.

Projektis osalevad kunstnikud Jaanus Samma, Flo Kasearu, Marge Monko, Jevgeni Zolotko, Raul Keller, Mihkel Ilus, Laura Põld, Jass Kaselaan, Kristina Norman ja Sigrid Viir ning muuseumid Saatse Seto muuseum, Koidula muuseum Pärnus, Narva muuseum, Eesti Ringhäälingumuuseum Türil, Tammsaare muuseum Vargamäel, Hiiumaa muuseum, Saaremaa muuseum, Rannarootsi muuseum, J.Köleri majamuuseum Viljandimaal ja Sillamäe muuseum.

Lisainfo EV100 kodulehel

Sõirapäev Saatse seto muuseumis
Maarin Ektermann Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis