PRESSITEADE - Y-galerii pressiteade näitusele 22.05-05.06.2010

Reedel, 21. mail kell 19:00 presenteerime Tartus Y galeriis (Küütri 2) TIMO TOOTSI sotsiaalse masina projekti „MEMOПOЛ-I“, mis on võimaline uurima galerii külastajate infovälju.

virtuaalne giidituur:
timo.dart.ee/works/memopol/?lang=et

Timo Toots on multimeedia-kunstnik ja fotograaf. Tema installatsioonid käsitlevad infoühiskonna toimemehhanisme, ohuolukordi ja arengusuundi. Läbi tehnoloogia eksperimentaalse käsitluse loob ta uusi vaatenurki ja tõlgendusi olemasolevatele süsteemidele. Tavapärase tõstmine teise valgusesse toob esile muidu nähtamatud jõujooned.

Näitus on kunstniku sõnul tribuut uuele tehnoloogilisele imele. „Memoпoл-I“ on sotsiaalne masin, mis kaardistab näituse külastaja infovälja. Sisestades oma ID-kaardi ja PIN1 koodi aparaati, süstematiseerib see kogu heauskse isiku kohta leiduva informatsiooni ning loob ülevaatliku pildi kellega tegu.

Eesti kiire e-areng on tekitanud olukorra, kus tehnoloogia sammub ees ja ühiskond taga. Pime usk e-utoopiasse on püha.
Kiirustades unustame asjades kahelda ja küsida, kuhu minek? Infoühiskonna suunaks on aina suurenevad infokogumid, mis omavahel tihedalt sidemeis. Luues täielikke mälusüsteeme, peame arvestama, et suure võimuga kaasneb suur vastutus. Orwelli 1984. aasta düstoopiaühiskonna tehnoloogilised vahendid on meil juba täna olemas. Poliitilised vahendid õnneks veel mitte.

KÜLASTAJA MEELESPEA:

* Registreeri end siin: www.memopol.dart.ee

* Võta näitusele kaasa ID-kaart ja PIN1-kood!
(Kui oled kaotanud PIN-koodi, saad uue Tartus Riia 132 ja Tallinnas Foorumi
keskuse 4. korruselt)

Timo Toots tänab: Ponimaa, Mammut, Proplastik, Valge Kass, Tartu Linnavalitsus, UBS Repro, Tartu Tarkvaralabor, Mou, Neuron Systems, Surfdata.ee, Tartu Kunstnike Liit, Johannes Säre, Eesti Kunstiakadeemia, Kultuurkapital.

Näitus jääb Y galeriis avatuks 5. juunini 2010.

Timo Toots õppinud Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat, vahetusüliõpilasena Islandi Kunstiülikoolis ja Karslruhe Disainikolledžis uue meedia kunsti.
2006. aastast alates on Timo osalenud grupinäitustel Eestis, Venemaal, Lätis ja Soomes. Memoпoл-I on tema esimene isiknäitus.