PRESSITEADE - Hobusepea galerii pressiteade näitusele 11.06-28.06.2010

Neljapäeval, 10.06.2010 kell 19.00 avatakse Hobusepea galeriis TIMO TOOTS´i (1982) isiknäitus „MEMOПOЛ-I“.
Timo Tootsi sotsiaalse masina projektis, mis on võimeline uurima galerii külas-tajate infovälju, oli võimalik äsja osaleda ka Y galeriis, Tartus 21.05.-5.06.2010.
Timo Toots on multimeedia kunstnik ja fotograaf. Tema installatsioonid käsitlevad infoühiskonna toimemehhanisme, ohuolukordi ja arengusuundi. Läbi tehnoloogia eksperimentaalse käsitluse loob ta uusi vaatenurki ja tõlgendusi olemasolevatele süsteemidele. Tavapärase tõstmine teise valgusesse toob esile muidu nähtamatud jõujooned. Näitus on kunstniku sõnul tribuut uuele tehnoloogilisele imele. „Memoпoл-I“ on sotsiaalne masin, mis kaardistab näituse külastaja infovälja. Sisestades oma ID-kaardi ja PIN1 koodi aparaati, süstematiseerib see kogu heauskse isiku kohta leiduva informatsiooni ning loob ülevaatliku pildi kellega tegu.

"Eesti kiire e-areng on tekitanud olukorra, kus tehnoloogia sammub ees ja ühiskond taga. Pime usk e-utoopiasse on püha. Kiirustades unustame asjades kahelda ja küsida - kuhu minek? Infoühiskonna suunaks on aina suurenevad infokogumid, mis omavahel
tihedalt sidemeis. Luues täielikke mälusüsteeme, peame arvestama, et suure võimuga kaasneb suur vastutus. Orwelli 1984. aasta düstoopiaühiskonna tehnoloogilised vahendid on meil juba täna olemas. Poliitilised vahendid õnneks veel mitte."
KÜLASTAJA MEELESPEA:

Registreeri end http://www.memopol.dart.ee

Võta näitusele kaasa ID-kaart ja PIN1-kood!
(Kui oled kaotanud PIN-koodi, saad uue Tallinnas Foorumi keskuse 4. korruselt)

Tänud: Mammut, Tanel Külaots, Tartu Tarkvaralabor, Johannes Säre, Neuron Systems, Tartu Kunstnike Liit, Y galerii, Trisak, Pent Talvet, Hanna Tiidus, Marika Agu, Karl Saks, Egert Ivask, Ando Orav, Eesti Kunstiakadeemia.
Toetajad: Ponimaa, Proplastik, Valge Kass, Tartu Linnavalitsus, UBS Repro, Surfdata.ee, Prike, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks kuni 28. juunini 2010.
Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.