PRESSITEADE - Elin Kard
kuraatoritekst näitusele “Encore” Hobusepea galeriis 5.–17.09.2007

Kolmapäeval, 05.09.2007 kell 17.00 avatakse Hobusepea galeriis
TANJA MURAVSKAJA (1978) isikunäitus “Encore”.

Kunstniku soovile vastu tulles ei saa ma hetkekski peatuda teostel, mis avataval näitusel esitlemisele tulevad. Küll on aga siinkohal sobiv võimalus lühidalt viidata Tanja Muravskaja senisele elukäigule ja loomingule, seda enam, et avatav näitus tähistab autori sõnul ühe etapi lõppu. Siit ka autori ootepositsioonile viitav pealkiri, mis vaatajale käitumismaatriksit ette andes ei pruugi iseenesest garanteerida eeldatavalt soovitud tulemust.

Lühidalt näituse autorist. Tanja Muravskaja on omandanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis ajakirjaniku hariduse, Eesti Kunstiakadeemias fotokunstniku hariduse, täiendanud end Westminsteri Ülikoolis Londonis ja hetkel õppib Kunstiakadeemia magistriõppes.

Isikunäitustest on käesolev juba seitsmes, eelnevatest võib nimetada kommertsfotograafia ja sihtgrupikriitilist seeriat Man´s Play aastal 2004 Deco galeriis ja Y galeriis, multikulturaalsusel ja urbanistikal põhinevat seeriat W2LO: Welcome to London aastast 2005 Rael Artel Gallerys, mainimata ei saa jätta ka Tanja hiljutist isikunäitust Positions Tallinna Linnagaleriis, kus autor keskendus riigi ja riikluse ning kollektiivse (ala)teadvuse teemadele.

Kuid see ei ole veel kõik, alates aastast 2001. on Tanja osalenud mitmetel ühisnäitustel Viljandis, Tallinnas, Tartus, Pärnus ja ka Varssavis, Poolas.
Kuid ka see ei ole veel kõik, aastal 2007 omistas Galerii Vaal Tanjale noore kunstniku preemia laureaadi tiitli.

Jääme lootma parimat.