PRESSITEADE - Karin Koppel. Eesti fotograaf võitis New Yorgi messil peapreemia. ERR, 06. mai 2012. http://uudised.err.ee/index.php?06252197

New Yorgi kaasaegse kunsti messi Pulse žürii kuulutas välja tänavuse messi peapreemia võitja, kelleks osutus Eesti fotograaf Sigrid Viir.

Sigrid Viiru esindab messil Temnikova & Kasela galerii. Lühikesel tseremoonial viibis ka Eesti kultuuriminister Rein Lang, teatas Eesti kaasaegse kunsti arenduskeskus.


Messi direktori Cornell DeWitti sõnul on see preemia olnud oluliseks hüppelauaks paljudele noortele kunstnikele. "Lisame Sigridi suurima heameelega oma preemiasaajate ritta, kes on alustanud selle tähelepanu toel säravat karjääri," sõnas De Witt.


Alates 2006. aastast antav preemia, millega kaasneb 2500 dollari suurune stipendium, on suur tunnustus kunstnikule ning samas arvestatav müügiedu garantii galeriile.


Juba juunis toimub New Yorgis varasemate kokkulepete põhjal kaks Sigrid Viiru näitust – kuu alguses Winklemani galeriis Chelseas ning kuu lõpus Photoville'i suurprojekti raames Brooklynis.


Temnikova & Kasela galerii osalemist messil ning Sigrid Viiru kataloogi väljaandmist on toetanud kultuuriministeerium, Eesti kultuurkapital ning Eesti kaasaegse kunsti arenduskeskus EASi toel ja Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest.