KRIITIKA - Raimu Hanson, Pink Pungi näitusel valgub veri linale – Tartu Postimees, 15.11.2006

Y-galeriisse astujaid võtab vastu seinale kuvatud video, milles esiplaanil on verevat vedelikku pilgeni täis pokaal. Osa ollust on valgunud linale.

Saatanlikult kaunis neiu, kes tõmbab paremal esiplaanil paberile ristikesi, on Kristin Kalamees. Tagaplaanil tegutsevad Sandra Jõgeva ja Kaarel Sammet ning pokaali juurde talutab kolme tilga vere andjaid – ja neid on lõppematus järjekorras – Aino Ingrid Sepp.

Videoinstallatsioon «Must turg» suunab vaataja mõtted hinge müümisele.

«Mõnes mõttes annavad inimesed oma hinge suhteliselt vähese eest ära,» kommenteeris kunstnik Sandra Jõgeva. «Samas võib hinge müümiseks lugeda ka ükskõik millele täielikult pühendumist või millessegi täielikult uskumist. Seda nõuab ju ka kunst.»

Lisaks «Mustale turule» näitab rahvusvahelise kuulsusega kunstirühmitis Pink Punk eile Tartus Y-galeriis avatud näitusel ruumiinstallatsiooni «Elulähedane kogemus».

See on nn totaalne keskkond ühele inimesele, mis galerist Margus Kiisi sõnul pakub näituse igale külastajale võimalust end eraldada ümbritsevast maailmast ja saada sõna otseses mõttes teise elulähedase kogemuse.

Eeloleval nädalavahetusel on kuraator Mari Kartau kutsunud Pink Pungi esitama performantsi Pärnu rahvusvahelisele videofestivalile «Klassiahastus».

Kunstirühmitis Pink Punk
• Kunstirühmitis Pink Punk ilmus avalikkuse ette esimest korda aastal 2003 koosseisus Sandra Jõgeva, Kristin Kalamees ja Margus Tamm projektiga «Kuum kunstiliin».

• Alates eilsest saab Tartu Ülikooli Y-galeriis (Küütri 2) vaadata Pink Pungi kahte installatsiooni, mille autorid on kunstnikud Sandra Jõgeva, Kristin Kalamees ja Aino Ingrid Sepp ning Tartu Ülikooli biokeemik Kaarel Sammet.