PRESSITEADE - “Guestbook of the heart / Südame külalisteraamat” Eesti Kunstiakadeemia galeriis, 14.02.2006-27.02.2006

Esmaspäeval, 13. veebruaril kell 18.00 avatakse EKA galeriis SANDRA JÕGEVA näitus GUESTBOOK OF THE HEART/ SÜDAME KÜLALISTERAAMAT.

Järgmise nädala alguses avataval näitusel eksponeerib S.Jõgeva fotodokumentatsiooni samanimelisest performance`ist, mis toimus Reykjavikis augusti lõpul 2005 sealses Living Art Museumis. Performance`i käigus tätoveeriti Sandra vasakule rinnale märkmikulehega sarnanev graafiline joonis ehk südame külalisteraamat. Tabel, kuhu jäet ruumi seitsme allkirja jaoks inimestelt, kes sel hetkel kunstnikule südamesse lähevad.

Näituse teemaks on eluaegsed jäljed inimese hinges ja ihul. Kõik meid sügavalt puudutanud inimesed jätavad meisse jälje. Kuid oma kehale vabatahtlikult eluaegse jälje jätmine oma hinges toimuvast- selle vastu on enamikul inimestest tõrge. Väikesed muudatused oma füüsises on levinud. Paljud naised tähistavad suhte lõppemist/lahutust uue soenguga ning teismelised lõiguvad oma käsivarsi, et ravida murtud südant. Miks ei võiks olla enda vastu lõpuni aus ja kanda südamesse läinud inimeste signature elu lõpuni oma rinnal.. kommenteerib uut näitust S. Jõgeva. 

Näitus jääb avatuks kuni 27. veebruarini.