KRIITIKA - Johannes Saar. Noorte kunstnike grupinäitus “Alistu” Hobusepea Galeriis. – Eesti Päevaleht 06.03.2003

Hobusepea galeriis on juba mõnda aega avatud noorte kunstnike Tijka Rebase, Karl Nageli ja Neeme Külma grupi-näitus “Alistu”, mis peidab kurja käsulaua taha kimbu maale ning ühe installatsiooni. 
/.../
Neeme Külm on galerii keldrikorrusel kõige napisõnalisem. Kollasest kumast ja kajakakisast saadetud betoonkuupide rida kannab nime “16”, mis ütleb meile sama vähe kui merelindude kisa. Kuid sest pole lugu, kuna jutukus polegi siin teemaks. Minimalismi mõõduks on tema ise ning siia see tähenduste väljakiskumine soikub.

Märksa avalamad on kaks esimest kunstnikku. Nende loomele saab külge mõelda tundekasvatusliku ja sotsiaalse mõõtme.

Need asjad lähevad loodetavasti kõigile korda. Ehkki rahvusromantiliste teemade segamine päevapoliitilise atribuutikaga kipub pildis olema kunstnike eralõbu, on selge, et tänaste riigimeeste retoorika imeb valimiste eel rammu ja kõnekaid näiteid nii Vargamäelt kui ka Põrgupõhjalt. Asi see siis Kaval-Antsust terrorist teha! Või mõnest poliitikust võimuahnuse kehastust. On ilmne, et noored kunstnikud ise ei vali ses kismas pooli, vaevalt et maksureferendumgi neid kotib. Nageli juures köidabki pigem väljakujunenud maalimislaad, mis on võimeline vallutama ükskõik millise teema. Rebane haarab propagandistlikult jõulise kujundlikkusega ja Külm jaheda väljapeetusega. Igaühel on oma. Näitust saab vaadata Hobusepea galeriis kuni 17. märtsini.